"Tysk i fellesskap" vinnerne av konkurransen

Vinnerne av hovedpremier:

Nord-Østerdal VGS, Tynset

«Meine Heimat Dalsbygda»

Erik Lillebakken, Jorun Bakken, Maria Dalbakk, Maren Nytrøen, Ingrid Nytrøen

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

Kirkeparken VGS, Moss

«Die Welt ist ungerecht»

Mathilde Abrahamsen

Premie: Språkreise med Goethe-Instituttet

«Unsere Heimatstadt Moss»

Enya Vatne Miracco, Henriette Næsje, Andrea Bekk Johansen, Ingeborg Huseby, Caroline Dingtorp

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

„Mein Heimat“
Ellen Aabol
Premie: Et hotellopphold i Bad Dürrheim i Schwarzwald

 

Thora Storm VGS, Trondheim

«Trondheim»

Even Nævdal, Kristian Wennberg, Shervin Koushan

Premie: Hotellopphold i Innsbruck

 

«Uten tittel»

Kristian Kim, Håvard Krogsti, Tobias Thingnes, Tirild Aaserud, Kristine Espervik, Oliver Eldøy

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

Eilert Sundt VGS, Farsund

«Heimat»

Nariat Pashaeva

Premie: Språkurs med Goethe-Instituttet i Tyskland

 

Kirkenes VGS

«Meine Heimat»

Hanna Kaarby

Premie: Kaffemaskin fra Nespresso


Tvedestrand og Åmli VGS, avd. Tvedestrand

«Meine Heimat – Tvedestrand»

Emil Løland Andersen, Stine Øvernes Nilsen, Dag-Olav Hovland Støylen, Emilie Hegland Trøite, Jesper Tegdan

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

Oslo Katedralskole

«Flüchtlinge in Deutschland»

Halvor Aslaksen, Bendik Sparre Hovet, Quan Thien Vo

Premie: Reise med Color Line (Oslo – Kiel)


St. Hallvard VGS, Lier

«Vom Nordkapp bis Lindesnes»

Ingeborg Stensland, Hedda Fossum, Ingvar Røhmen, Espen Kristiansen, Jonas Evenstad

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

Sandnessjøen VGS

«Meine Heimat verlassen»

Camilla Sæterstad

Premie: Kaffemaskin fra Nespresso

 

Greveskogen VGS, Tønsberg

«Heimat»

Ingebjørg Thorkildsen, Marte Fadum Nicolalsen, Merete Borøy Skau, Sara Rismyhr

Premie: Hotellopphold i Berlin

 

Stend VGS, Bergen

«Bergen, Bergen»

Johanne Dobbe Flemmen, Edith Meek Allern, Adrian Hopland, Ingrid Sortland

Premie: Hotellopphold i Berlin

… og de øvrige vinnerne er:

 

Sentrum VGS, Hedmark
Sivert Rismoen

Håkon Lunde

Ronja Nyland

Helene Aastebøl

Caroline Fallet

 

Ålesund VGS

Annette Breiteig, Johannes Leira Brandal

Kristian Fauske Blindheim

Lisa-Maria Olsen Amri

 

Kongsbakken VGS

Eline Johanne Skogstad, Hanna Karlberg, Regine Bjørnstad, Finn Richard James


Hamar Katedralskole

Mari B. Løvseth, Margrete G. Røe, Aida Jalali, Ida B. Akre, Anja Fuglesang

 

Kirkeparken VGS, Moss

Sander Langfeldt, Benjamin Langfeldt, Sebstian Ørneberg

 

St. Hallvard VGS, Lier

Benjamin Havnen

Mads Selbo Nyberg, Eirik Skillingstad, Ingrid Suphellen


Wang Toppidrett Oslo

Emilie Bølviken, Kristin Holmen

 

Bryne Videregående Skule

Adrian Tysdal Fosmark, Sebastian Bø, Magnus Nordahl, Marina Tangen, Karin-Sofie Ersdal Olsen

Johanne Bjørnevik Ueland, Thea Strømland, Tuva Lillemo, Ingrid Tveit Langeland, Janne-Marie Slethei


Thora Storm VGS, Trondheim

Ida Marie Drøivoldsmo, Vetle Bøhmer, Kari Margrethe Dahl, Kristoffer Waarum

Ida Aftret, Ulrig Aarvaag, Andreas Olsen, Konrad Norseth, Omar Elfareh

Bendik Østvik, Nada Mohammed, Silje Storrø, Ingrid Naustvoll, Amalie Kjeldsberg

 

Oslo Katedralskole

Ingeborg Anthonisen, Eline Wager

Agnes Verne Bergholt, Aase Marit Bjørge, Oda Marie Colquhon, Reidar Håbrekke, Jonathan Mahler

 

U. Phil VGS, Bergen

Richard Last, Mathias Haukanes, Frida Lyngvær, Siri K. Namdal

 

Sandnessjøen VGS

Solveig Heggheim, Mia Jørgensen, Martine Aarstad

Vi takker våre sponsorer:

Vi takker våre sponsorer: Forstørre bilde (© Tysklands ambassade Oslo)

Vi takker våre sponsorer:

Vi takker våre sponsorer: